تبلیغات
پنجره زیباست اگر بگذارند... - سریالهای شبکه Farsi1 بنیان خانواده های ایرانی را هدف گرفته

پنجره زیباست اگر بگذارند...

اینجا ایران....

تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچك » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www.pichak.net كلیك كنید 

 در حالی که در بحبوحه حوادث پس از انتخابات ، همه توجهات مقامات رسانه ای ایران متوجه مقابله با خبر رسانی رسانه هایی هم چون "بی بی سی" و تلویزیون "صدای آمریکا" معطوف شده بود ، و از سویی دیگر این ایام با آغاز ماه مبارک رمضان و و جمع شدن خانواده ها دور سفره های افطاری و تماشای تلویزیون مصادف شده بود ، فرصت به بهترین نحوی در اختیار یک شبکه ماهواره ای به نام شبکه فارسی 1 ، قرار گرفت .

 ادامه مطلب را حتما ببینید ببینید...

تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچك » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www.pichak.net كلیك كنید

به گزارش خبرنگار "تابناک"، این شبکه ماهواره ای توانست از خلاء به وجود آمده در رسانه ملی ایران به دلیل عدم راضی کردن مخاطبان متنوع خود ، به بهترین نحو استفاده کند و به دور از جو سیاست زده ایران ، تمرکز خود را بر قشر جوان و حتی میانسال ایرانی متمرکز کند و ارزش های نوینی ـ و البته بیگانه با فرهنگ و سنن ایرانیان ـ را به خانواده های ایرانی انتقال دهد.
در حالی که سازمان صدا و سیمای ایران ، مدعی بود که مردم ایران فرصت تماشای دو سریال بیشتر را در ماه مبارک رمضان ندارند ، این شبکه تلویزیونی سریال های معروفی هم چون "ویکتوریا" و "جسور و زیبا" به همراه سریال هایی از کره جنوبی را هر شب پخش می کرد ، برنامه هایی که هنوز هم ادامه دارد . شبکه فارسی 1 ، با دقت ، تعمد و وسواس خاصی، سریال هایی را برای مخاطب ایرانی و فارسی زبان پخش می کند که موضوع اصلی همه آنها روابط خانوادگی و زناشویی است ، موضوعی که از قضا پاشنه آشیل هر جامعه ای می تواند باشد ، و عدم مقابله و پاسخگویی در برابر آن می تواند انحرافاتی جدی در خانواده ها و در نهایت جامعه جوان ایرانی ایجاد کند.
به عنوان نمونه در یکی از این سریال ها ، مخاطب با خانواده از هم گسیخته ای روبرو است که زن خانواده خود عاشق جوان دیگری شده است ، پدر خانواده با فرد دیگری زندگی می کند و دختر و پسر خانواده هم روابط نامعقولی در حیطه مسائل خانوادگی دارند و البته در سراسر این فیلم تاکید بر مثبت بودن و عرفی بودن این نوع مناسبات ناسالم می شود! موضوعی که در صورت تداوم و انتقال به جامعه و خانواده ایرانی ، بسیار مخرب تر و تاثیر گذار تر از برنامه های خبری "بی بی سی" و یا "صدای آمریکا" است .
به نظر می رسد در صورتیکه از مباحث روزمره سیاسی بگذریم متوجه خواهیم شد که، اگر جامعه جوان ایرانی ـ در غیاب همه نهادهای انتقال ارزش ـ به حال خود رها شود ، این رهایی برای پیدا کردن جهت خود را به منابع تولید ارزشی خواهد رفت که او را اقناع کند و این آغاز خود بیگانگی جامعه و تجزیه اخلاقی آن خواهد شد.
هرچند از زمان تشدید فعالیت این شبکه ماهواره ای تاکنون برخی سایت های خبری و دیگر رسانه های سایبر و مکتوب به نحوی سعی در گوشزد کردن خطر فعالیت این شبکه ماهواره ای داشته اند اما به نظر می رسد چه در خصوص این شبکه و دیگر شبکه های ماهواره ای که با رویکرد های غیر سیاسی و هدف قرار دادن بنیان خانواده و ارزش های جامعه ایرانی، آثار تخریبی کوتاه مدت و دراز مدتی دارند برنامه مشخصی از سوی مسئولین امر وجود ندارد.
باید اذعان بداریم که در دنیای امروز که رسانه و ارتباطات رسانه ای جای بسیاری از نهاد را در حفظ و ایجاد ارزش های جامعه گرفته است، مبارزه سخت که یکی از نمود های عینی آن ارسال پارازیت بر روی شبکه های ماهواره ای است کارایی لازم را ندارد بلکه رسالت نهاد هایی چون صدا و سیما، گروه های مرجع مردمی و رسانه ها این است که ظرافت های کاری این شبکه ها در هدف قراردادن بنیان های خانواده و ارزش های جامعه ایران را برای مردم تبیین و از دیگر سو شبکه های مختلف صدا و سیما با مخاطب شناسی بهتر و ارائه برنامه های متنوع، غنی و جذاب اجازه نفوذ چنین رسانه هایی را در جمع خانواده ها ندهند.
لازم به یادآوری است که، این شبکه متعلق به کمپانی "نیوزوکورپوریشن" تحت تملک "رابرت مرداک" است که اداره مرکزی آن در نیویورک واقع شده، علاوه بر رسانه‌های دیداری و شنیداری، بیش از صد روزنامه و مجله نیز در سراسر جهان منتشر می‌کند که از آن جمله آنها می‌توان به "دیلی تلگراف"، "وال‌استریت ژورنال"، "سان"، "تایمز" و "ساندی تایمز"، "نیویورک‌پست" و ... اشاره کرد. مجموعه انتشاراتی "داوجونز بورس" ایالات متحده نیز تحت تملک این غول رسانه‌ای قرار دارد.
مجموعه فیلم‌سازی "فاکس" و شبکه‌های تلویزیونی "فاکس" و "فاکس نیوز" در مالکیت "نیوزکورپوریشن "است. مجموعه تلویزیونی - خبری "اسکای" انگلستان نیز متعلق به این شرکت است. سایت شبکه‌ی اجتماعی "مای اسپیس" نیز در تملک این شرکت است.
طبقه بندی: آموزشی،

[ شنبه 12 تیر 1389 ] [ 10:20 ب.ظ ] [ علی چمنی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه