تبلیغات
پنجره زیباست اگر بگذارند... - منم یه کبوترم مثل تمام دخترهای ایران

پنجره زیباست اگر بگذارند...

اینجا ایران....

تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچك » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www.pichak.net كلیك كنید 

     تا حالا یک کبوتر با شما صحبت کرده، اگه نه، پس من اوّلین کبوتری هستم که افتخار گپ­زدن با شما را دارم. ما حدود دویست ­تا کبوتریم از پا چکمه ای و چشم تا به تا و دم چتری گرفته تا نوک قناری و هلندی و سینه فری و پشت فری؛ البتّه کله پفکی و دم گیر هم خیلی باحالند ؛ کشیده کبوتر و گرد کبوترها هم زیاد طرفدار  دارند، کبوترای پشت دری هم خیلی بچّه ننه­اند و از پشت در اونطرف­تر نمیرن.
ما برای زندگی در مزرعه یک گنجه داریم البتّه خیلی علیه السلام نیست ولی قابل تحمّله. فرهنگ(صاحب مزرعه) گنجه را نی­بندی کرده و من روی یکی از چوب­هاش یک سوئیت خصوصی دارم که همه رفقا ارادت دارند و جای این حقیر را اشغال نمی­کنند.
امّا از این­ها گذشته ما یک مشکل اساسی داریم. ببینید اگه کبوتر یک هنر داشته باشه پرواز کردنه ولی ما نمی­تونیم پرواز کنیم یک وقت خیال نکنید هنوز جوجه­ایم نه؛ چند روز پیش بود که خود آقا فرهنگ منو که دید به دوستش گفت که من هم تخت شدم(پر و بالم کاملا رشد کرده).مشکل اساسی ما اینه که دونه­هایی که فرهنگ برامون میریزه بفهمی نفهمی مسمومند، البتّه سمّش اونقدر قوی نیست که باعث مرگ ما بشه امّا اونقدر هست که قدرت پرواز رو از ما بگیره؛ این دونه­ها ما رو به قدری بی­حال و تنبل می­کنه که هر چند مدّت یکبار گربه­های ولگرد یکی از ما را می­گیرند و دلی از عزا در میارن. البتّه فقط کبوترایی پرواز می­کنند که از این دونه­ها نمی­خورند و با هزار­تا زحمت، کنار گوشه­های مزرعه دونه­های سالم پیدا می­کنند که این هم کار حضرت فیله.
      شاید می­پرسی پس چرا فرهنگ از این دونه­ها می­خره؟ دو دلیل داره اوّل اینکه خوش طعم­اند و دوّم اینکه ارزون­اند، و چون اصل رو بر سود­بری گذاشته، بی­خیال ضررهاش شده. امّا تعجّب و درد دل من اینجاست که او با این تغذیه مسخرش ما رو مجبور می­کنه هر روز چند کول(بار) بپریم ولی ما نمی­تونیم. یکی نیست بگه آخه آدم باانصاف شما اوّل...

     چند روز پیش فهمیدم که زندگی ما خیلی شبیه شما دختراست؛ وقتی که با هزار تا زحمت خودم را رسوندم  رو دیوار همسایه؛ دیدم یه مادری داشت دخترش رو نصیحت می­کرد، بهش می­گفت :"دخترم عفّت و حجاب برای ما مثل پرواز کبوترا توی آسمونه هر چی بالاتر بریم بیشتر به خدا نزدیک میشیم و دست ولگردا از ما کوتاه­تر میشه"
راستی آقا فرهنگ شما چه دونه هایی براتون می ریزه؟ 

 

تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچك » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www.pichak.net كلیك كنید

طبقه بندی: مطالب خواندنی،

[ چهارشنبه 16 تیر 1389 ] [ 05:52 ب.ظ ] [ علی چمنی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه